طولانیه ولی ارزش خوندن داره

روز امتحان نازکدوزی بود هر کدام از بچه ها به دنبال کار خودشون بودند زمانشان محدود بود و باید در عرض ١٢ ساعت یک بلوز یقه آرشال طرح دار با برش پرنسسی به همراه یک پیلی دوبل در انتهای برش به همرا دوخت پیکانی شکل در ابتدای پیلی  بدوزند روز اول تا ساعت ۴ ماندیم وروز بعد تا ظهر همه تحویل دادند .

مونده بودم نگاه بچه ها می کردم سمیرا که عین خیالش نبود تیکه های همیشگی رو می پروند بچه ها رو می خندوند و خودش هم می خندید ندا که حسابی جو گرفته بودش اصلا نمی خندید و کار می کرد کل سال این قدر زدم توسرم هی گفتم ندا کارهای نصفه نیمه را بیار تو کلاس تمومشون  کنیم می گفت باشه ولی کو گوش شنوا ؟!

به زیبا نگاه می کردم بلوزش از همه بلوزها تمیز تر شده بود خیلی تمیز کار می کرد بهش گفتم برای تابستون چه برنامه ای داری  زیبا باید کار کنی ! نباید بیکار بمونی !

صدام رو کمی بلندتر کردم که همه بشنوند ببینیند بچه ها با همتون هستم یه فکری برا تابستون کنید باید پر کنید خلاصه داستان به اونجا کشیده شد که سیما خانم کارگاه تک دوزی لباس زنانه زده بود به زیبا و زینب گفتم اگه جایی باشه می روید کار کنید دستتون پر بشه ؟ اونا هم قبول کردن و از فردای روز امتحان کارشون رو شروع کردن زیبا صبح تا ظهر می ره و زینب هم بعد از ظهرا ها.

  یه روز سیما خانم تماس گرفت نتونستم باهاش حرف بزنم کار داشتم  همش به این فکر افتادم نکنه بچه ها  خراب کاری کرده باشن و حالا می خواسته گله کنه که دیدم فرداش دوباره تماس گرفت و کلی تشکر کرد به خاطر این که کلی کمکش کردن و کارش جلو افتاده و قول داد که کمی که کارش جلو بره با بچه ها حساب هم بکنه وای نمی دونین چقدر خوشحال شدم به خاطر این که بچه ها روسفیدم کردند

چند روز بعد بعداز ظهر رفتم پیش سیما خانم  و دیدم زینب پشت چرخه داره نوار اریب می دوزه  منو که دید خوشحال شد و خندید سیما خانم  گفت چه عجب ما خنده این خانم را دیدیم !

می گفت وقتهای بیکاری برای بیرون خیاطی می کنم و خیلی خوشحال شدم به خاطر این که چندتاازشاگردهای من تحت پوشش کمیته امداد هستند و این کار باعث می شه که سر پای خودشون بایستند .

البته نا گفته نمونه رفتار سیما خانم رو نباید نادیده گرفت  مهربون و صبور حالا فکر می کنید خود سیما خانم تو چند متر داره کار می کنه همش ١٢ متر کمی کمتر یا بیشتر یه میز برش کنار دیوار یک چرخ ساده و یک چرخ سردوز کوچک و یک چرخ صنعتی  یک گوشه اتاق هم اتاق پرو . تازه !میله اتاق پرو هم لباسهای نیمه آماده و آماده تحویل رو به دوش می کشه .

اونوقت میگن کار نیست ؟!

درسته قبول دارم ولی همین زینب با یک چرخ ساده برا مشتری لباس می دوزه  باور کنید میشه باید بخواهیم قبول دارین این حرف رو یا نه ؟  

/ 5 نظر / 27 بازدید
خیاط

حق با شماست، هنرهایی مثل خیاطی نیاز به امکانات خاص ندارند به قول شما با یک چرخ هم میشه کار کرد... چقدر این فضای امتحان رو خوب توصیف کردید.

راز

به به ! می بینم فعال شدی! تو بنگاه کاریابی شما کاری برا من پيدا ميشه؟

سرآشپزان

یا درود بر شما مطلب تان را خواندیم جالب بود در ضمن خوشحال خواهیم شد به ما سر بزنید آیا ممکته شما رو لینک کنیم؟ همیشه موفق باشید[گل]

نهال

سلام ممنون که سر زدید. راستی مایل به تبادل لینک هستم شما چطور؟[گل]

سیمرغ

سلام آجی ممنونم بابت هدیه ت اولین فرصت میخوام هردو بلاگهاتو لینک بدم. با اجازه ت البته همشهری. دعام کن باشه؟