خياطي


خیاطی می کنم نه همیشه ولی هر کسی به خیاطی نیاز داره مطمئن باش یه روزی به دردت می خوره

من فقط آمدم

سلام گفتم تو این یکی بلاگم بنویسم چون خیلی دیر آپ شده ناراحت نشه .

آدم اسباب کشی داشته باشه و عید نوروز و خلاصه سفر و مقدمات متاخرات سفر دیگه وقتی برای به روز شده نمی مونه .

ولی چند جمله میگم و میرم و نمیدونم کی به روز میشم .

توی مسجر شجره تلبیه گفتی دختر کوچیکت خوابیده و اومدی تو حیاط مسجد چون داخل جای سوزن انداختن نبود . چه لحظاتی بود آدم وقتی محرم میشه یه جوری میشه تا محرم نشی نمی تونی این حس رو درک کنی یه حس عجیب یه حس تازه سبکی و...و...و... خیلی چیزا که تا نباشی تو این سرزمین درکش نمی تونی !

یه قالیای سبزی هست تومسجد پیامبر میگن اونجا رو روضه نماز خوندن اونجا خیلی صواب داره و امان از دست این وهابی های عربستان که چقدر اذیت می کنن ولی خوب هر طوری هست خودتو می رسونی و به زور نماز می خونی یه خانم بچه بغلش هست بچه رو ازش میگیری تا نمازشو بخونه میبینی جا برات باز میشه دوباره نماز بخونی .

حاج آقا کاروان میگه سرتون رو بالا نبرین حالا کجایی ؟ تو خونه خدا

قدم که بر میداری انگار رو زمین نیستی با اتدای حیاط می رسی سرتو بالا می بری میبینی خونه خدا جلوی چشماته تنها کاری که می کنی سجده می کنی و بی اختیار گریه می کنی این اشکها از کجا میاد معلوم نیست

میری دور خونه خدا دور میخوری نماز می خونی

میری بین کوه صفا و مروه سعی می کنی و بعدش هم تقصیر اینجا دیگه محرم نیستی دوباره میری دور خونه خدا دور میخوری به نیت طواف نسا اونم ٧بار نماز می خونی میای میشینی کمی پاهات درد می کنه یه کوچولو.

خوشحال و شاد و خندون و تبریک کنان  هرکس هرچی داره از تو کیفش در میاره شیرینی و نقل نبات به یمن انجام حج عمره .

قبول باشه حاجی

داستان سلام و احوال پرسی با خارجیهای توی حرم هم که بماند هدیه دادن و تعارف کردن خیلی جالبه وای که اگه کمی زبانی هم بلد باشی که نور علی نور می شود با وجد سواد کمم ولی اون چند تا کلمه هم که بلد بودم خیلی کارساز بود

از حج بر میگردی اونایی که منتظرتن یک ادا اصولی سرت میارن که نگو .

از بعضیا خداحافظی نکردم ولی یه کوچو لو براشون سوغاتی تبرک آوردم چون تمام وقتم صرف رفتن و آمدن و تلفن کردن بود و خیلی کار داشتم نشد ایشالله قسمت خودتون بشه برین.

مراسم میگیری میگی ختم صلواته همتون بیاین با هم صلوات بفرستیم میوه و شیرینی هم تدارک میبینی میبینی کسی نمیاد نمیفهمی چرا ؟

ها میگن بیایم صلوات بفرستیم ما می خوایم بایم خودتو ببینیم آخه با با مگه چندتا صلوات بود

من همه اونایی رو که اومدن و نیومدن دوستشون دارم و دعا می کنم هرچه زودتر براشون جور بشه برن اونجا اصلا خداحافظی هم نکنند اصلا مسئله ای نیست من ناراحت نمیشم

 

   + خانم گل - ٢:٠٢ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱٢ امرداد ۱۳۸۸