خياطي


خیاطی می کنم نه همیشه ولی هر کسی به خیاطی نیاز داره مطمئن باش یه روزی به دردت می خوره

ارایه راه کار برای حل مشکل و یا پیشنهاد برای بهتر شدن

ارایه راه کار برای حل مشکل و یا پیشنهاد برای بهتر شدن .
 هر وقت می خواهیم در مورد چیزی یا شخصی نظر بدیم یک طرفه به قاضی می رویم مثلا این غذا خوب نیست یا این خیاط لباس خوب نمی دوزد خوب قبول ولی آیا باید به همین جمله تمام شود؟!

بفرما ! ایراد غذا را بگیر و برای رفع ان اقدام کن تا بار دیگر این غذا بد مزه نشود و یا دوخت لباس بهتر شود ما یاد گرفته ایم فقط انتقاد می کنیم ولی ارایه راه کار و حل مشکل را جزو نقد نمی دانیم .

جشنواره غذا دیروز در مصلی برگزار شد فضا مناسب بود  ولی چون هوا کمی سرد بود غذاها هنگام داوری سرد بودند طرز تهیه غذاهای سنتی روی برگه هایی چاپ شده بودند و در اختیار بازدید کننده ها قرار می گرفت  بعضی غذاها واقعا خوشمزه و دلچسب بودند به خصوص که سنتی بودند در یک طرف فضای مصلی میز و صندلی برای بازدید کننده ها موجود بود تا برای میل کردن  سرپا نایستند ظاهرا مسئولین شهر هم بازدید کرده  بودند. بعضی خانمها خیلی با سلیقه غذایشان را سرو کرده بودند بعضی هم خیلی ساده . به نظر می آمد استقبال خوبی از جشنواره شده است ولی اطلاع رسانی کامل و جامعی در این رابطه نشده بود چرا که حضور هنرجویان رشته مدیریت خانواده  تمام مدارس کاردانش ضروری بود  نه فقط برای شرکت در مسابقه بلکه برای آزمایش کردن و پرس و جو در رابطه با برخی غذاهای سنتی که رو به فراموشی است  و همچنین آشنایی با غذاهای مدرن و رژیمی و.............. به هر حال مشخص بود  برگزار کنندگان  برای برپایی این جشنواره  تلاش زیادی کرده بودند دستشان درد نکند که برای اشاعه و تثبیت میراث بومی  و ایجاد شور و اشتیاق در بانوان شهر گامی بلند برداشتند . می شود جشنواره هایی از این دست برای هنرمندان گمنام آشپز خانه  برگزار کرد تا آنان هم هنر خود را به نمایش بگذارند و عطر خوشمزه غذایشان را به یکدیگر به رخ بکشند و تجارب جدید کسب کنند  . داشتم فکر می کردم حالا که می شود چشنواره غذا برگزار کرد پس می شود جشنواره دوخت لباس و گلدوزی با دست و چرخ و گلسازی و .......برگزار کرد ( قابل توجه برگزار کنندگان جشنواره غذا )  و ای کاش میراث فرهنگی هم در این جشنواره یک میز داشت !
پی نوشت : نتایج شرکت در  جشنواره  را در http://honareashpazi.persianblog.ir/بخوانید  

   + خانم گل - ۱٢:٥٤ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱٦ بهمن ۱۳۸٦