خياطي


خیاطی می کنم نه همیشه ولی هر کسی به خیاطی نیاز داره مطمئن باش یه روزی به دردت می خوره

رابطه شاد بودن و آموختن

سلام و باز هم سلام

یه کارشناس توی یه برنامه  می گفت داشتن تجربه جدید در مورد چیزهای مورد علاقه و یا یاد گرفتن چیزی جدید به انسان نشاط میده بعد اومدم به خودم نگاه کردم دیدم خودمم هم اینجوریم  رفته بودم کلاس آبرنگ البته دو جلسه بیشتر وقت نکردم بروم ولی همین دوجلسه خیلی مفید بود و خیلی استفاده بردم  توی این زمان که همه چیز در حال پیشرفته و همه می خوان به نوک قله برسن پس راهی ساده تر از این نمی بینیم که بریم و هر چیزی رو که بلد نیستیم یاد بگیریم بعضی اوقات کسی به یک چیزهایی نیاز داره بعضی ها هم می خوان تا وقتشون رو پر کنند .

روز پنج شنبه به اتفاق هنرجویانم از مرکز فنی و حرفه ای شهرمون بازدید کردم و بچه ها با نوع فعالیت و طریقه ثبت نام در این مرکز آشنا شدند بچه ها از این که این مرکز خدمات رایگان ارایه می داد خوشحال بودند و برای تابستان آینده خودشان برنامه ریزی کردند که از کلاسهای فنی و حرفه ای استفاده کنند و یا به اطلاع خانواده برسونند که اونا هم استفاده کنند.البته تکمیل گزارش به تکلیف جلسه آینده بچه ها اضافه شد .

کلاسهای فنی حرفه ای برای خواهران :

گلیم  و فرش . طراحی فرش   . نقاشی  . عروسک دوزی . خیاطی  شامل شلوار دوزی و لباس شب و عروس و..........

و این رو جالبه بدونین که خیلی از افرادی که در این مرکز گواهینامه در یافت کردن به سمت خوداشتغالی رفتن یا تولیدی زدند و خلاصه کار می کنند.

   + خانم گل - ٢:٠٩ ‎ب.ظ ; شنبه ٢٥ آبان ۱۳۸٧

شرایط و ضوابط شرکت در مسابقه پرسش مهر

پرسش مهر 9 در رشته‌های شعر، نثر ادبی، داستان نویسی،مقاله‌پژوهشی، طراحی ، نقاشی، کاریکاتور، نشریه دیواری، نشریه غیر حرفه‌ای، نمایش نامه نویسی، فیلم و وبلاگ در دو بخش دانش آموزان و فرهنگیان برگزار می‌شود که آثار شرکت‌کنندگان جداگانه در دوره ابتدایی تا دوم راهنمایی،سوم راهنمایی، اول و دوم متوسطه،سوم متوسطه و پیش‌دانشگاهی و در بخش فرهنگیان نیز در سه گروه دیپلم و فوق دیپلم ، لیسانس و فوق لیسانس و بالاتر ارزیابی می‌شود.

فعالیت‌های پرسش مهر بعد از قرائت پرسش‌ها توسط رییس جمهوری از ابتدای مهر آغاز شده و دانش آموزان و فرهنگیان تا فروردین ماه فرصت دارند آثار خود را ارسال کنند.

این آثار اردیبهشت ماه در مناطق و خردادماه در مراکز استان‌ها ارزیابی می‌شوند که در این مرحله منتخبان کشوری مشخص می‌شود.

هدف از برگزاری پرسش مهر،ایجاد انگیزه و رغبت مطالعه، تحقیق و پژوهشی و فعالیت فرهنگی و هنری در میان دانش آموزان و فرهنگیان اعلام شده است.

   + خانم گل - ٩:٥٧ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٠ آبان ۱۳۸٧

سوالات رییس جمهور در رابطه با پرسش مهر 9

 
سوال این است :چه کنیم که خدمتگزار خوبی باشیم. راههای خدمتگزاری چیست؟ چگونه باید خدمت کرد، چه عواملی باید دست به دست هم بدهند تا روحیه خدمتگزاری درجامعه گسترش پیدا بکند؟ فواید ونتایج خدمتگزاری چیست؟
تاثیر خدمتگزاری روی کسی که خدمت می گذارد روی محیط اجتماعی روی منافع ومصالح ملی یک ملت ودربسط فرهنگ مهرورزی وخدمتگزاری چیست.
وظیفه آموزش وپرورش دراین رابطه چیست وظیفه دولت ومسئولین وظیفه رسانه ها، واصحاب فرهنگ وتبلیغات درگسترش فرهنگ خدمتگزاری چیست.
آیا بدون روحیه خدمتگزاری دربین آحاد مردم یک کشور ویک ملت می تواند به قله های سعادت برسند آیا بدون روحیه خدمتگزاری مشکلات جامعه برطرف می شود آیا بدون روحیه خدمتگزاری فاصله ها وتبعیضها ومحرومیت ها برطرف خواهدشد؟
 * سوال این است چگونه خدمتگزار خوبی برای جامعه باشیم؟
 دانش آموزان چه می توانند بکنند؟ چگونه می توانند با تلاششان به کشورشان و خانواده شان خدمت کنند.
جامعه فرهنگی ما چه می تواند بکند وهمین طور بقیه اقشار

   + خانم گل - ٩:٥۱ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٠ آبان ۱۳۸٧

تجربه من

باز هم سلام

امسال که من دوروزه شدم و از مدرسه کمی فاصله گرفتم شدم مثل خانم های خونه دار برو بیرون خرید کن بپز و بشور آخرش هم انگار نه انگار ولی خداییش خیلی خوبه آرامش به همه زحمتهاش می ارزه .

طراحی لباس دارم با بچه های پارسال اولش که کوزه کشیدن و پارچه اینقدر کشیدن که دیگه خسته شدن بعد یواش یواش رفتن روی طراحی سر و ترسیم اندام نمی دونین چندین سر کشیدن و من هی اصلاح کردم با سایزهای مختلف این قدر تمرین دادم بهشون که فرصت نمی کنم تو کلاس بهشون نمره بدم و رفع اشکال کنم تمرین هاشون می برم خونه نمره میدم  رفع اشکال می کنم مثلا نصف صورت رو براشون اصلاح می کنم میگم حالا شما بقیه شو درست کنید دیروز جلسه دومی بود که اندام درس دادم دو نفر غایب بودند و من خطوط محیطی نرم بدن رو که حال اندام رو نشون میده بهشون نگفتم و تمرین دادم بهشون

اونم چه تمرینی سر با طول ۴ سانت ۶ سانت ٨ سانت ١٠ سانت بکشن و اندام پیاده کنند و این خیلی خوبه چون تقسیمات داره باید بشینن حساب کتاب کنند خوبه .

حالا تو کلاس چیکار کردم اومدم مثل روز اول دوباره اندام رو درس دادم چون دونفر جلسه پیش غایب بودند بعد از شون خوستم که تکلیف هاشون رو بزارن جلوشون و من تعدادشون رو چک کردم چون انجام تمرین برا اونروز برام خیلی مهم بود می فهمیدم کی چقدر درس رو فهمیده قبلا(دوسال پیش) این تمرین هاشون رو بردم خونه و اصلاح کردم ولی این دفعه بهشون گفتم قبل از این که من ببینم و نمره بدم می دونه برخی از شما اشکال دارین برین و درستشون کنید خطوط نرم محیطی اندام رو هم براشون رسم کردم و زمان دادم بهشون که کارشون رو اصلاح کنند و یکی یکی برا هر کدومشون یکی از کارهاشونو اصلاح کردم و از شون خواستم تا بروند و بقیه رو اصلاح کنند دیدم نتیجه اینکار خیلی بهتره و اینو مدیون جناب تجربه  هستم ببینین چقدر تجربه خوبه

سالهای پیش خیلی براشون اصلاح کردم ولی نمی دونم چرا هر کاری می کردم درست نمی کشیدن ولی این دفعه دونه دونه براشون کشیدم ببینم جلسه بعد چی کار می کنند وقت زیادی از کلاس گرفته شد ولی خوب بود چون ترسیم اندام برای این درس که ۱۱ ساعت تو هفته هستش خیلی مهمه !

بعدهمه تمرین هاشونو که اصلاح کردم با خودم آوردم خونه که چکشون کنم

خلاصه تکلیف برا جلسه آینده دادمو از کلاس اومدم بیرون .

طراحی اندام و لباس

به کتابخانه تبیان هم سری بزنید

   + خانم گل - ٩:۱٢ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٠ آبان ۱۳۸٧

هدیه میراث فرهنگی

سلام

اگر تو تهران هستین حتما یکبار دیگه پست فبلی رو بخونین و اگر براتون امکان داشت سری بزنین  پشیمون نمیشین شاید دست خالی هم بر نگردین !

چندوقت پیش سری به میراث فرهنگی و گردشگری زدم مسابقه گذاشته بودن موضوع مسابقه چغازنبیل بود اتفاقا من که خیلی چغا زنبیلو دوست دارم شرکت کردم و برنده شدم

میراث فرهنگی هم لطف کردند و یک سری بسته  گردشگری مربوط به استان شامل : ۵ بسته لوح فشرده همراه با کتاب در مورد دیدنیها و جاذبه ای گردشگری استان و مناطق گوناگون نقشه خوزستان بروشور شهرهای مختلف  کتاب وعکس و..........

خلاصه خیلی چیز جاتون خالی پسرم اینقدر ذوق کرده بود نمی دونست به کدومشون نگاه کنه  خیلی مفید هستند.

 آقای احمد دهقان       حسابی سنگ تموم گذاشته برای کتاب  

سفر به گرای ۲۷۰ درجه      چاپ دوم          سوره

عالی بود خیلی خوب  بود و ممنون از راز عزیزم  که این کتاب ها رو برام میاره که بخونم

   + خانم گل - ٢:۳٩ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸٧

نمایشگاه نقاشی استاد رابطی در نگارخانه آتشزاد

ن                    ن                ع                  ر

م                     ق               ب                  ا

ا                       ا                 د                  ب

ی                    ش               ا                  ط

ش                    ی               ل                  ی

گ                                        ر

ا                                          ض

ه                                          ا

راه را گم نکنید . . . . در پیچ و خم تاریکی  و در انتهای شب روزنه ای از نور ما را به  سوی  خود  می کشاند  . . . . . . . . .

نگار خانه آتشزاد

شمارا به دیدن آثار عبدالرضا رابطی دعوت می نماید .

افتتاح نمایشگاه   ٢٣ آبان ماه   از ساعت  ١۶ الی   ٢٠

ادامه نمایشگاه  ٢٩ آبان ماه از ساعت  ١۶ الی   ٢٠ 

تهران : خ - ولیعصر -خ توانیر شمالی بعد از پل توانیر

ساختمان  ۴٣

تلفن  ٨٨٨٨۴۴٠٧           فکس   ٨٨٨٨٠٨٠٢

email  : ab rabeti @yahoo.com 

   + خانم گل - ٧:٤٧ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٧ آبان ۱۳۸٧