خياطي


خیاطی می کنم نه همیشه ولی هر کسی به خیاطی نیاز داره مطمئن باش یه روزی به دردت می خوره

تقدیر و تشکر

باسلام خدمت دوستان عزیز و گرامی
روز معلم که باد و خاک و آلودگی هوا شهرماهم که بی نصیب نموند و پنج شنبه تعطیل شد .و دیدارمن با بچه هاموند برای روز یکشنبه

 برا هنرجویانم پیغام دادم که بله امتحان روز تعطیلی به یکشنبه موکول شده خلاصه اول وقت رفتم دم درب کارگاه و پس از سلام با عجله بچه ها را روانه سالن امتحانات کردم و تاکید کردم که زود باشین وقتمون کمه و.....  هرکدومشون که می رفت تند و سریع می گفت خانم روزتون مبارک مثل اونایی که می خوان از چرخ بال بپرن خودم هم خنده ام گرفته بود ولی خودمو گرفتم.

 بعداز امتحان که اومدیم بالا بچه ها یکی یک شاخه گل به دست به طرفم اومدن و روی میز گذاشتن دوست داشتم باهاسون دست بدم ولی می ترسیدم پررو بشن ولی تشکر کردم عکسهای پایین مال اون روزه مینا و کبری و زینب هم برام کارت پستال گرفته بودن که بالاجبار دلم نیومد چون اسمم روش نوشته بودن نمی شد نگیرم منم که کارت پستال دوست دارم جنبه ارزشش برام از یک ظرف کریستال بیشتره یعنی قابل مقایسه نیست .خلاصه اومدم بگم از همه کسانی که چه با تماس تلفنی و یا حضوری و یا پیامک یا گذاشتن نظر در وبلاگ خیاطی و هنر آشپزی این روز روبه من تبریک گفتن تشکر می کنم و می گم برام دعا کنید که بتونم این مسولیت سنگین رو که بعضی وقتها خیلی خیلی سنگین میشه روبه سر منزل مقصود برسونم .

یکی میگفت : آقای خامنه ای چقدر از شما حرف می زنه گفتم به خاطر این که کار ما خیلی مهمه می خواد خاطر نشان کنه که حواسمون روبیشتر جمع کنیم و این همون سنگینی باره که قبلا گفتم .

یاحق  

   + خانم گل - ۱۱:۳۳ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱٦ اردیبهشت ۱۳۸٧

معلم

باز هم روز معلم رسید و.....................
از اون طرف گوش کنین :
ـ و این که مامان : بابا : به معلمم چی کادو بدهم و...........
ـ نه : این کادو خیلی کمه من می خوام .......براش ببرم ................
حالا از این طرف نگاه کنید:
ـ چی بهت کادو دادن:  بابا شاگرداتو میگم دیگه ؟!
ـ امسال همشون روهم گذاشته بودن و ............گرفتن
ـ  امسال به من  جدا جدا دادن
ـ میدونی به هر حال خوبه باید روز معلم باشه ولی من میگم با کادو دادن به معلم در این روز ارزش معلم میاد پایین به نظر شما این طور نیست ؟
اینها صحبتهای چند روز پیش و چند روز آینده است.  به نظر شما آیا واقعا معلم به کادوی روز معلم نیازمنده و یا اگه به معلمتون کادو ندین چیزی از شما کم میشه ؟!
از اول سال به بچه ها گفته ام که من روز معلم کادو نمی گیرم پس به خودتون زحمت ندین که نمی گیرم مینا می گفت :حتی یه شاخه گل! گفتم :نمی تونم از گل بگذرم البته اگه از تو باغچه حیاط خونتون بچینید می گیرم اونم فقط یه شاخه.
من نظر همکارمو قبول دارم که میگه کادوی روز معلم ارزش معلم رو پایین میاره من که فردا باید ازشون امتحان بگیرم اونم اول وقت بهترین هدیه هم برای من اینه که روز ۹ خردادماه همشون از آزمون کتبی نازکدوزی قبول بشن فقط همین و بس . اونایی هم که هدیه میگیرن به خودشون مربوطه !
باید از خانم صباغ عزیز که نکات ریز خیاطی رو ازش یاد گرفتم تشکر کنم وقتی به بچه ها یاد میدم یاد اون میافتم تغییر رشته داده نظری درس میده .
از خانم مستوفی عزیزم که با هم همکاریم و همیشه به من لطف داره مخصوصا وقتهایی که ازش کمک می خوام خودش میدونه چقدر دوستش دارم اولین کلاسی که اومد درس بده کلاس ما بود اونقدر کمرو بود که با معاون اومد سر کلاس روش نبود معاون معرفیش کرد و رفت .
آقای زالپور که حکم پدر برای خیلی از ماها رو داشت عالمی داشتیم من که خیلی چیزها ازشون یاد گرفتم و افسوس می خورم که خیلی چیزهای زیاد دیگری ازشون یاد نگرفتم جالبه بدونین هدیهایی رو از ما قبول می کرد که حاصل دسترنج خودمون بود هنر دستی! اونم با هزار التماس و خواهش و می گفت چون کار دست خودتون هست قبول می کنم و من و فروزش دوستم خوشحال از این کار بال در می اوردیم
خانم وحید نیا مهربان دوست داشتنی خوب و..........چه روزگاری داشتیم باهم
معلم دینی و قران که یک تابستون رو وقف ما کرد و قرائت صحیح قران رو به ما یاد داد  چون فامیلش رو عوض کرده یادم نیست شاید دوست نداشته باشه فامیل قبلیشو بگم
خلاصه من مخلص همه اونایی هستم که به من چیزی یاد داده اند و به سوالم جواب داده اند

یا حق

   + خانم گل - ۱۱:۳٠ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱٠ اردیبهشت ۱۳۸٧

موی مشکی با پوست روشن و تیره چی بپوشند

پوستهای روشن  با موی مشکی

رنگهای منا سب : آبی .سبز. رنگهای روشن .خاکستری میانه و روشن  
رنگهای نا مناسب :  خاکستری روشن . قرمز . زرد .نارنجی آبی کمرنگ . صورتی کمرنگ

پوست تیره با موی مشکی
رنگهای مناسب : خرمایی . قهوه ای  . سرمه ای . خاکستری
رنگهای نامناسب : قرمز .زرد 
منبع : کتاب نازکدوزی زنانه جلد۵
منتظر مطالب بعدی  باشید در مورد تاثیر خطوط بصری در لباس

   + خانم گل - ٥:٢٢ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۸٧

پاسخ به سوال

با توجه به سوالی که یکی از دوستان در رابطه با رنگ پوست و رنگ لباس کرده بود  بهتره این دوکتاب رو مطالعه نمایید بعد اگر چیزی نیافتید دوباره راهنمایی می کنم .
در ضمن : درسته که رنگ لباس روی پوست و اندام آدمها اثر می گذارد ولی جنس پارچه و نقش ان و مدل را هم نباید فراموش کرد.

کتاب نازکدوزی زنانه جلد ۵ هم حاوی یک سری اطلاعات است که هنوز در این دنیای مجازی باز نشده سعی می کنم از آن هم بنویسم.

طراحی و اندام لباس

رنگ شناسی تخصص لباس

   + خانم گل - ٧:٢۱ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۸٧